اولین جلسه کمیته اجرایی دوره های آموزش عالی کوتاه مدت دانشگاه جامع علمی کاربردی واحد استان فارس برگزار شد

۲۴ آبان ۱۳۹۹ | ۱۱:۰۸ کد : ۵۲۲۹۴ اخبار
تعداد بازدید:۲۷۰
اولین جلسه کمیته اجرایی دوره های آموزش عالی کوتاه مدت دانشگاه جامع علمی کاربردی واحد استان فارس برگزار شد

به گزارش روابط عمومی دانشگاه جامع علمی کاربردی واحد استان فارس، اولین جلسه کمیته اجرایی دوره های آموزش عالی کوتاه مدت واحداستانی فارس به ریاست دکتر حبیب دانش منش؛ رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی واحد استان فارس و با حضور دکتر مظاهر بابایی؛ رئیس جهاد دانشگاهی استان فارس، مهندس احد عباسی؛ رئیس فنی و حرفه ای آموزش و پرورش استان فارس و زهرا امین ؛رئیس اداره برنامه ریزی درسی و گسترش واحد استانی فارس به عنوان اعضای کمیته فوق روز چهارشنبه 21 آبان ماه سال جاری با رعایت پروتکل های بهداشتی در سالن جلسات ساختمان مجتمع کار آفرینی و نوآوری دانشگاه جامع علمی کاربردی واحد استان فارس برگزار شد.

بنابراین گزارش، دکتر دانش منش در ابتدای این جلسه ضمن تشکر از حضور اعضاء به ارائه توضیحاتی در خصوص نحوه ارائه آموزشهای کوتاه مدت پرداخت و عنوان کرد که دوره های کوتاه مدت دوره های مهارتهاتی و صرفا بر مبنای شغل و بصورت کاملا تخصصی می باشد.

دکتر دانش منش اضافه کرد که اولین گام جهت اجرای دوره های کوتاه مدت ایجاد فرهنگ و اشاعه اجرای این دوره ها در استان می باشد.

در ادامه جلسه رئیس اداره برنامه ریزی درسی و گسترش واحد استانی فارس در خصوص دوره های کوتاه مدت در دانشگاه و همچنین دستور العمل ابلاغی مصوبه 99/6/30 هیأت رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی مطالبی را عنوان کرد.

زهرا امین در ادامه به ارائه گزارشی از اقدامات انجام گرفته در سال 99 برای توسعه دوره های کوتاه مدت در استان پرداخت.

دکتر مظاهر بابایی عضو این کمیته نیز ضمن اشاره به مشکلات پیش روی اجرای دوره های کوتاه مدت مهمترین مشکل را جنس و نگاه افراد به دوره های کوتاه مدت  و تفاوت این دوره ها را با دوره های مقطع دار دانست.  

رئیس جهاددانشگاهی استان فارس در ادامه نیاز سنجی در مراکز آموزش علمی کاربردی استان را جهت  اجرای دوره های کوتاه مدت پیشنهاد داد.

همچنین رئیس فنی و حرفه ای آموزش و پرورش استان فارس نیز عنوان کرد که جهت  اجرای دوره های  آموزش کوتاه مدت می بایست سعی شود موازی کاری با سایرآموزشها از جمله آموزشهای  فنی و حرفه ای صورت نپذیرد.

گفتنی است برای نیاز سنجی اجرای دوره های کوتا مدت در استان، مقرر شد از میان دوره های کوتاه مدت  مصوب شده در دانشگاه، آندسته از دوره های کوتاه مدتی که نیاز استان می باشد  مشخص و اولویت بندی شود.

ایجاد دفتر آموزش های کوتاه مدت در واحد استانی فارس و آماده سازی پورتال دانشگاه جهت پیش ثبت نام اولیه متقاضیان اجرای دوره های کوتاه مدت و انتخاب سه مرکز آموزشی بعنوان پایلوت به منظور تشویق و ترغیب مراکز آموزش علمی کاربردی استان برای اجرای این دورها از دیگر مصوبات این جلسه بود.

کلید واژه ها: دوره های کوتاه مدت دانشگاه جامع علمی کاربردی واحد استان فارس


( ۲ )

نظر شما :