کارگاه آشنایی با مصوبات گروه آموزشی معارف اسلامی برگزار شد

۲۰ مرداد ۱۳۹۸ | ۱۴:۱۷ کد : ۴۵۶۳۰ اخبار
تعداد بازدید:۷۴۸
کارگاه آشنایی با مصوبات گروه آموزشی معارف اسلامی برگزار شد

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علمی کاربردی استان فارس، کارگاه آشنایی مدرسان گروه معارف اسلامی با هدف ایجاد وحدت رویه در میان مدرسان با تمرکز بر برنامه برگزاری آزمون های متمرکز دانشگاه با حضور دکتر حبیب دانش منش ؛ رئیس دانشگاه علمی کاربردی استان فارس، حجت السلام و المسلمین مهدی عابدی معاون گروه معارف اسلامی استان های فارس، خوزستان ، بوشهر و کهکیلویه و بویر احمد  و جمع کثیری از مدرسان معارف روز چهارشنبه مورخ 16 مرداد ماه سالجاری در سالن شهید طهمورثی واحد استانی فارس برگزار شد.

در ابتدای این کارگاه رئیس واحد استانی فارس ضمن عرض تسلیت شهادت حضرت امام محمد باقر ( علیه السلام ) در خصوص نقش والای که مدرسان معارف برعهده دارند مطالبی را عنوان کرد و گفت دروس معارف اسلامی چون با زندگی افراد رابطه مستقیم دارد با همه شئون زندگی افراد در ارتباط است.

وی با بیان اینکه مباحث الهیات و معارف اسلامی مباحث زندگی هستند، و دین با همه زندگی افراد در ارتباط می باشد تصریح کرد: نقش استاد در تاثیرگذاری دروس گروه معارف بیشتر از نقش کتاب و دروس این گروه است. مدرسان معارف نقش بسزا و تأثیر گذاری در اعتقادات دانشجویان دارند بگونه ای که ممکن است تاثیر مطالب ارائه شده توسط شما مدرسان در سر کلاس تا سالها در زندگی فردی و اجتماعی دانشجو تأثیر گذار باشد.

دکتر حبیب دانش منش در ادامه نیز تاکید کرد: روش تدریس عاملی مهم در اثر گذاری دروس معارف اسلامی است.

رئیس دانشگاه علمی کاربردی استان فارس در پایان عنوان کرد : امیدواریم این  نشست در راستای هم اندیشی استادان معارف اسلامی  و هدایت دانشجویان برای حرکت به سمت فرهنگ دینی و اسلامی در جامعه شود

در ادامه، منابع استاندارد دروس معارف  به استادان معرفی و در خصوص  نحوه  برگزاری  آزمون های متمرکز توسط کارشناس مدرسان توضیح کامل داده شد و مدرسان حاضر در این کارگاه با طرح پرسش‌های خود با قوانین و مصوبات گروه معارف آشنا شدند.

کلید واژه ها: مدرسانمعارفآزمونمتمرکزکارگاهمصوبات


( ۲ )

نظر شما :